Pomnik z granitu czy marmuru – sprawdź sekret dobrego wyboru już dziś!

with Brak komentarzy

Pomnik z granitu czy marmuru? To pytanie stawia sobie każda osoba, która zjawia się w zakładzie kamieniarskim. Tak, w Nekro też. Wygląd, który wszystkich zachwyca? Elegancka struktura zachowana na lata? Pielęgnacja za pomocą gąbki i wody – i to tylko okazjonalnie? Już za chwilę wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane, który wybór sprosta tym wymaganiom.

Marmur Statuario Extra
Granit biały Orion

Granit czy marmur na pomnik?


Pytasz znajomych i rodzinę, który kamień uważają za szlachetniejszy – marmur czy granit? Zdecydowanie ten pierwszy – odpowiada większość. Od razu w myślach pojawiają się te wszystkie marmurowe rzeźby spotykane w pałacach królewskich czy też podłogi prostu z domu Caringtonów. Świetnie! W takim razie będzie idealny na wykonanie nagrobka.

Zaraz, zaraz…


A co ze zjawiskami atmosferycznymi – deszcz, śnieg czy słońce? Przecież nagrobek będzie stał pod chmurką, a nie w pałacu. Czy to nie problem? Stety – niestety…marmur to dość wymagające tworzywo. Piękne i szlachetne struktury – owszem. Musisz jednak pamiętać, że marmur jest dość miękki, co wpływa na jego większą ścieralność. Przez to jest mniej mrozoodpowny i bardziej nasiąkliwy od granitu.

Pomnik z granitu – czy to dobry wybór?


Zdecydowanie tak! Granit jest niezastąpiony jeśli chodzi o solidność i odporność na rożne zjawiska atmosferyczne i mechaniczne. Dzięki swojej wytrzymałości nie straszne mu zalanie wodą, wyszczerbienia czy zmiany w strukturze.

Pomnik wykonany z granitu czarna impala i granitu granicznego


Pomnik z granitu Orion, Szwed czy Hiszpan?


Granit charakteryzują kropki i plamki. Jego struktura przypomina rozgwieżdżone niebo. Do tego w wielu kolorach. Barwy bieli, czerni, czerwoności, żółci czy zieleni i jej odcienie – oh! jest w czym wybierać.


Jak dbać o pomnik z granitu?


Spokojnie, tu wystarczy tylko gąbka i woda, która rewelacyjnie sprawdza się przy konserwacji nagrobka na długie lata. W przypadku większych zabrudzeń, tj. mokre liście, kurz czy zaschnięte plamy możesz użyć alkoholu lub wody utlenionej. Zmieszaj wodę z alkoholem lub wodą utlenioną w proporcji 1:1, a następnie użyj jej do umycia powierzchni nagrobka. Wykorzystaj do tego spryskiwacz i delikatną ściereczkę z mikrofibry. Jeśli to nie pomaga sięgnij po produkty przeznaczone do czyszczenia granitu.

Jak dbać o pomnik z granitu?

Wazon na pomnik

Projektując pomnik warto pomyśleć także o wazonie. Szeroki wybór wazonów pod względem kształtu i koloru sprawi, że pomnik będzie się pięknie prezentował. Wazon wmontowany jest w płytę nagrobną. Dzięki temu nie spadnie ani się nie przewróci. Umieszczone w nim kwiaty będą piękną dekoracją grobu przez cały rok.

Pomnik z granitu to idealny wybór


Gwiezdna brama, Złota Prada czy Wielokolorowe Indie to tylko niektóre nazwy popularnych rodzajów granitu. Zdecydowanie każdy pięknie prezentuje się nie tylko w blasku wschodzącego słońca, ale także w deszczowy dzień. Granitowy nagrobek będzie idealnym wyborem. Jego trwałość, solidność i szeroki wybór wzorów sprawi, że Ty i Twoi bliscy będziecie cieszyć się jego pięknym wyglądem przez długie lata.

Granit czarny Star Gate
Gwiezdna Brama
Granit jasny Prada Gold
Złota Prada
Granit kolor Multicolor India
Wielokolorowe Indie

Zostaw Komentarz