Opieka nad grobami

with Brak komentarzy

Groby naszych bliskich mają dla nas wielkie znaczenie. Pozwalają nam zatrzymać pamięć o zmarłych. To tzw. domy wieczności. Często cmentarz na którym pochowani są nasi bliscy znajduje się wiele kilometrów od naszego domu. Utrzymanie ciągłego porządku na nagrobku jest niemal niemożliwe. A gdyby tak zlecić opiekę nad grobami? Posprzątanie zalegających liści, zapalenie znicza czy umycie pomnika. Jak wygląda taka opieka? Dlaczego regularne sprzątanie nagrobków jest tak ważne? Czytaj dalej i sprawdź.

Opieka nad grobami – pielęgnacja nagrobka z granitu

Nagrobek z granitu jest dość łatwy w pielęgnacji. Jednak jako, że jest to kamień naturalny wymaga jednak regularnego mycia i czyszczenia. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat pielęgnacji pomnika z kamienia, zachęcam Cię do zapoznania się z naszą sekcją Porady. Przeczytasz tam nie tylko o pomnikach. Znajdziesz też informacje o tym jak sprawnie zorganizować pogrzeb, jakie kwiaty wybrać na pożegnanie i wiele innych.

Groby zmarłych w rodzinnych stronach

Żyjemy w globalnej wiosce. W związku z tym, wiele osób opuszcza swoje rodzinne strony. Zmieniamy niejednokrotnie miejsce zamieszkania ze względu na pracę lub nowe perspektywy. Mimo to, wiele osób pragnie, aby ich ostatni przystanek miał miejsce w rodzinnych stronach. Bliscy właśnie tam organizują pogrzeb i ciało spoczywa na lokalnym cmentarzu. Jeśli mieszkasz w swoich rodzinnych stronach, to opieka nad grobem nie stanowi problemu. Możesz się tam udać kiedy masz czas, aby posprzątać, zapalić znicz czy postawić świeże kwiaty.

Nie mogę regularnie odwiedzać grobu bliskich.

A co jeśli opuściłeś rodzinne strony, a Twój dom znajduje się dziesiątki, a może nawet i setki kilometrów od grobu bliskich? Trudno zorganizować regularne wizyty na cmentarzu? W konsekwencji grób jest coraz bardziej zaniedbany. Kamień niszczeje, niezapalone, a często nawet potrzaskane znicze nie wyglądają estetycznie. Także kwiaty, nawet te sztuczne, po pewnym czasie zamiast ozdabiać grób, robią się brzydkie i wypłowiałe. Bądźmy szczerzy – chyba nie tak powinien wyglądać nagrobek najbliższych Ci osób?

Pogrzeb

Pozwól, aby inni pomogli Ci w opiece nad grobem

Wiele zakładów, także i my, spotykamy się na co dzień z tym problemem. Wiele osób nie może regularnie opiekować się pomnikami ze względu na odległość. W związku z tym proponujemy Ci usługę opieki nad grobem. To my wyręczymy Cię w regularnym myciu pomnika. Zapalimy znicz, położymy świeże kwiaty, a nawet odnowimy litery jeśli farba straci swój kolor. Oczywiście wszystko jest udokumentowanym za pomocą foto i video relacji.

Jak wygląda usługa opieki nad grobami w praktyce?

Nasz zakład ma swoją siedzibę w Zawadach (gmina Popów, powiat Kłobuck). W związku z tym jesteśmy w stanie zaoferować opiekę nad grobami znajdującymi się na terenie całego powiatu kłobuckiego. Jeśli nagrobek Twojego bliskiego obejmuje ten obszar, a Ty potrzebujesz pomocy – zgłoś się do nas. Istnieje możliwość indywidualnej oferty dla cmentarzy poza powiatem kłobuckim.

W ramach naszej działalności proponujemy następujące usługi:

  • Mycie pomników
  • Palenie zniczy
  • Sztuczne lub żywe kwiaty
  • Sprzątanie terenu przy pomniku
  • Odnawianie liter

Usługa dostępna jest w ramach:

  • jednorazowych zamówień, np. przed świętem Wszystkich Świętych, rocznicą śmierci czy imienin
  • Comiesięcznej opieki nad grobem lub grobami
  • Abonamentu rocznego – raz na 2 tygodnie sprzątamy nagrobek.

Cmentarze w gminie Popów nie są objęte kosztami dojazdu. Pozostałe cmentarze w powiecie kłobuckim podlegają opłacie.

Poniżej znajdziesz szczegółowy cennik naszych usług:

Rodzaj usługiJednorazowe zamówienieAbonament roczny

 Raz w miesiącu

Abonament roczny

 2 razy w miesiącu

Mycie pomnika pojedynczego15zł11zł x 12 = 132zł9zł x 24 = 216zł
Mycie pomnika podwójnego20zł15zł x 12= 180zł12zł x 24= 288zł
Sprzątanie wokół pomnika (zamiatanie, zgrabianie liście, usuwanie trawy10zł8zł x12=96zł5złx24=120zł
Znicz duży25zł25zł25zł
Znicz mały 15zł15zł15zł
Kwiaty żywe lub sztuczneIndywidualna wycena w zależności od wielkości bukietu i rodzaju użytych kwiatów
Odnawianie literIndywidualna wycena w zależności od ilości liter. Koszt pomalowania jednej litery – 2zł. Dostępne kolory złoty i srebrny.
Dojazd na cmentarz poza gminą PopówZa każdy dojazd na cmentarz w powiecie Kłobuckim doliczana jest opłata 10zł za każdy przyjazd. W ramach abonamentu – 8zł. Koszt dojazdu do pozostałych miejscowości ustalany jest indywidualnie.

Jeśli jakaś usługa nie została ujęta w naszej ofercie? Jeśli masz dodatkowe zapytania, nie wahaj się i skontaktuj się z nami.

Zostaw Komentarz